Розробка уроку з використанням ІКТ у 8 класі. Тема уроку: ПРОСТІ ТА СКЛАДНІ РЕЧОВИНИ Вчитель

08.12.2014 22:45

Ветеринарний навчально-виховний комплекс

«Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний заклад»

Дергачівської  районної ради

Харківської області

 

 

Розробка уроку з використанням ІКТ у 8 класі.

 

 

Тема уроку: ПРОСТІ ТА СКЛАДНІ РЕЧОВИНИ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вчитель хімії та біології

Ветеринарного НВК

Леденьова І.М.

 

 

                                          

 

                                          с. Ветеринарне 2014р.

 

 

                                                               

 

Тема. Прості та складні речовини

 Мета: поглибити знання учнів про класифікації речовин за складом їх молекул; дати поняття про прості та складні речовини; навчити розрізняти поняття «хімічна сполука» і «суміш речовин», «проста речовина» і «хімічний елемент»; навчити учнів аналізувати якісний склад простих і складних речовин.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Форми роботи: розповідь, лабораторні досліди у «Віртуальній хімічній лабораторії», самостійна робота.

Обладнання: «Віртуальна хімічна лабораторія», презентація PowerPoint, зразки простих речовин (сірка, вугілля, залізо, алюміній), зразки складних речовин (вода, натрій хлорид, купрум(ІІ) оксид, цукор), пробірки, пробіркотримач, спиртівка, сірка, залізний порошок, магніт.

 

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

 II. Перевірка домашнього завдання

     Складання таблиці класифікації хімічних елементів, порівняння властивостей металів і неметалів на дошці, коментарі учнів.

• Згадаймо, що таке молекула. (Молекула — це найдрібніша частинка речовини, що має її властивості)

 

• З чого складається молекула? (З атомів)

• З однакових чи різних? (Із однакових, і з різних)

 ІІІ. Актуалізація опорних знань, вивчення нового матеріалу

     Демонстрація з використанням «Віртуальної хімічної лабораторії»

Змішали порошок сірки і порошок заліза.

• Як можна розділити цю суміш? (Залізо в суміші зберігає свої магнітні властивості, тому легко притягується магнітом)

(Дивимось,  як залізо притягується до магніту.)

• Чому залізо не можна вилучити з цієї ж суміші після нагрівання? (Залізо прореагувало із сіркою)

Запишемо рівняння:

Fe + S  FeS

     Тепер і залізо, і сірка змінили свої властивості. Відбулася хімічна реакція, з атомів Сульфуру і Феруму утворилася речовина складу FeS. Речовини до проведення досліду складалися з однакових атомів S і Fe,  після досліду речовина складається з молекул FeS.  За якісним складом речовини поділяються на прості та складні.

 

                                                              

 

Прості — речовини, молекули яких складаються з атомів одного хімічного елемента.

O2, H2, С, S8, Fe

(Індекс унизу праворуч указує на число атомів у молекулі.)

Складні — речовини, молекули яких складаються з атомів двох і більше хімічних елементів.

FeS, CO2, H2SO4, CaCO3

• Вода — проста чи складна речовина? (Складна; складається з двох атомів Гідрогену й одного атома Оксигену — H2O)

Це можна довести шляхом розкладу води під дією електричного струму. Розгляньмо рисунок у підручнику, де зображено спеціальний прилад — електролізер, а рівняння реакції записується так:

 IV. Закріплення і поглиблення знань

Робота з навчальною таблицею

1) Морський бій.

Учитель називає координати, учень — просту чи складну речовину під цими координатами.

2) Учні по вертикалі виконують завдання за таблицею.

 Варіант І: виписати десять формул простих речовин.

Варіант ІІ: виписати десять формул складних речовин.

Варіанти обмінюються виконаними завданнями і перевіряються.

3) На дошці виписані формули простих і складних речовин двох учнів, які першими виконали завдання. Усі учні по ланцюжку читають записи, аналізуючи якісний склад написаних речовин.

 V. Лабораторний дослід № 1 «Ознайомлення зі зразками простих і складних речовин» (з використанням «Віртуальної хімічної лабораторії)

1) Розгляньте речовини та відзначте:

• агрегатний стан;

• колір;

• відношення до води;

2) Зробіть висновок про фізичні властивості простих і складних речовин.

3) Ґрунтуючись на власному досвіді, запропонуйте можливі способи застосування цих речовин.

4) Чи можна за зовнішнім виглядом судити про приналежність речовини до простих чи складних речовин?

Учні записують у зошитах спостереження й оформляють їх у вигляді таблиці, окремо для простих і складних речовин.

 VII. Домашнє завдання

     Прочитати параграф, відповісти на запитання, повторити назви й хімічні символи елементів. Виписати з підручника п’ять формул складних речовин і описати їх якісний склад.

 

 VI. Оцінювання роботи на уроці, підбиття підсумків

Висновки

За якісним складом усі речовини поділяються на прості та складні.

Складні речовини істотно відрізняються від суміші речовин.

Складні та прості речовини відрізняються за фізичними й хімічними властивостями.

Контакт

ХІМІЯ2014

irina.ledenyowa2012@yandex.ua

с. Ветеринарне, б.2, кв 28, Дергачівського району, Харківської області

+380972432251

Пошук

© 2014 Усі права захищені.

cтворити безкоштовний сайтWebnode